Podsumowanie projektu „Nie będzie pszczół, nie będzie nas”

9 Czerwca 2022

W dniu 9 czerwca 2022r w SP nr 1 im. gen. bryg. S. Gano odbyło się podsumowanie projektu „Nie będzie pszczół, nie będzie nas” w ramach realizacji działań „Jedynka dla środowiska”.

Dzięki uprzejmości Dyrektora DPS w Zochcinku pana Jarosława Basaka podsumowanie projektu odbyło się w Zochcinku. Brali w nim udział uczniowie klasy 4b, 5a, 5b i 6a, których w Zochcinku powitało piękne słońce. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów w ośrodku edukacji ekologicznej „Pszczeli świat” gdzie opiekun tego miejsca Pani Anna Bednarska przeprowadziła dla dzieci warsztaty na temat roli pszczół w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli szereg interesujących eksponatów związanych z pszczelarstwem m. in. naturalne ramki z ula, podkurcz, wirówkę, strój pszczelarza oraz produkty wytwarzane przez pszczoły. Uczniowie zapoznali się z biologią, życiem społecznym pszczół oraz rolą tych bardzo pożytecznych owadów. Dzieci miały także możliwość zwiedzenia domków do apiterapii gdzie mogli posłuchać charakterystycznego dźwięku wydawanego przez setki pszczół.

Kulminacyjnym elementem podsumowania projektu był konkurs wiedzy o pszczołach pomiędzy uczniami klas 5a i 5b, a także wręczenie nagród uczniom biorącym udział w projekcie. Nagrody przekazała dzieciom Pani Anna Przygoda Dyrektor Opatowskiej Jedynki oraz pan Marcin Wróblewski Prezes naszej Fundacji POLEMIKA. W ramach projektu „Nie będzie pszczół, nie będzie nas” uczniowie mieli za zadanie przygotować zakładki, plakaty, albumy oraz prezentacje multimedialne o pszczołach, a także wysiać rośliny miododajne. Prace uczniów były bardzo ciekawe i różnorodne. Nagrodą za udział w projekcie będzie też wyjazd uczniów 20 czerwca do Świętokrzyskiego Parku Narodowego gdzie przewidziane jest dużo atrakcji.


Nauczycielami koordynującymi działania projektowe były panie: Agnieszka Karnas nauczyciel biologii i Wioletta Krakowiak nauczyciel geografii. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów Jedynki. Realizacja projektu w znaczący sposób podniosła świadomość przyrodniczą jak również uwrażliwiła uczniów na konieczność zachowania równowagi biologicznej.

X